Futbol brazylijski: najnowsze wiadomości!

Skocz do komentarzy

COPA LIBERTADORES
Gremio - Godoy Cruz (Argentyna) 2:1, awans Gremio do ćwierćfinału

Botafogo - Nacional Montevideo (Urugwaj) 2:0
Triumf Botafogo! Dwa gole w pierwszych pięciu minutach gry dały gospodarzom zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.
1:0 - Bruno Silva
2:0 - Rodrigo Pimpao

Santos - Atletico Paranaense 1:0
Santos awansował do ćwierćfinału.

COPA SUDAMERICANA
Flamengo - Palestino (Chile) 5:0
Awans Flamengo do jednej ósmej, wywalczony w pięknym stylu.

COPA DO BRASIL
Półfinał Pucharu Brazylii: Gremio - Cruzeiro 1:0

SERIE A
Corinthians - Vitoria 0:1
Sensacja! Po 34 meczach bez porażki lider w końcu przegrał.

Sao Paulo - Cruzeiro 3:2
56 tys. widzów było świadkami ciężko wywalczonego zwycięstwa gospodarzy. Hernanes w roli głównej.

Internacional Porto Alegre - Londrina 3:1
Emocjonujący pojedynek! Inter zasłużenie wygrał i umocnił się na pozycji wicelidera.
1:0 - Victor Cuesta
1:1 - Bidía
2:1 - Klaus
3:1 - Klaus

Parana - ABC 1:0

Nautico - Figueirense 2:0
Po fatalnym początku rozgrywek Nautico wzięło się do roboty, żeby uniknąć spadku do Serie C.

SERIE C
CSA - Remo 2:0
CSA w formie, awans do Serie B coraz bliżej.

SERIE D
Operario - Maranhao 2:1
Gorący mecz! Dzięki temu zwycięstwu Operario (Robotnik) ze stanu Parana wygrał i awansował do Serie C.

Awans do Serie C wywalczyły również kluby Globo-RN, Juazeirense i Atletico Acreano. Największą niespodzianką jest nie wywalczenie awansu przez Amerikę-RN, która jeszcze kilka lat temu występowała w Serie A.

TRANSFERY, CIEKAWOSTKI
Nowym trenerem Flamengo został Kolumbijczyk Reinaldo Rueda.

2014 r., Cruzeiro wygrało w Meksyku towarzyski mecz z miejscowym Chivas 2:0, a Ricardo Goulart zdobył gola strzałem zza połowy boiska!

Atletico Paranaense utworzyło swoją szkółkę piłkarską w Kenii.